Szukasz odzieży na lato – wybierz koszulki UV

Pełne słońce i wysokie temperatury zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu. Latem sporo czadu spędzamy nad wodą, jeździmy na wakacje w ciepłe kraje, uprawiamy sporty i cieszymy się piękną pogodą. W ferworze aktywności warto jednak pamiętać, co za dużo, to niezdrowo. I wcale nie chodzi tu o ruch, a o nadmiar słońca. Warto się przed nim odpowiednio zabezpieczyć.

Promieniowanie słoneczne w niewielkiej ilości ma bardzo korzystny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Pobudza go do wytwarzania witaminy D, która jest niezbędna w wielu procesach, miedzy innymi we wchłanianiu wapnia z pożywienia i budowaniu mocnych kości. Słońce w umiarze korzystnie wpływa także na skórę i pobudza układ odpornościowy do aktywności. Niestety, wiele osób spędza na słońcu dużo więcej czasu niż jest to zalecane. Czasem ze względu na obowiązki zawodowe musimy sporo pracować na świeżym powietrzu. A czasem zapominamy, że promieniowanie słoneczne dociera do nas także wtedy, gdy przebywamy w cieniu czy gdy słońce jest schowane za chmurami. Nadmiar promieniowania nie jest korzystny dla organizmu i może powodować wiele dolegliwości.

Negatywne skutki promieniowania

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu przesadził z opalaniem, co skutkowało oparzeniami słonecznymi, czasem udarem cieplnym i ogólnym pogorszeniem samopoczucia. Jednak te widoczne i natychmiastowe objawy nadmiaru słońca są dosyć lekkie w porównaniu do tego, jakie skutki pojawiają się po dłuższym czasie. Promieniowanie UV powoduje uszkodzenia skóry, poważne choroby, włącznie z nowotworami. Wszystkie złośliwe nowotwory skóry mają swoje źródło w nadmiernym opalaniu. Gdy przesadzamy ze słońcem, w naszym organizmie uwalnia się też sporo wolnych rodników, które odpowiadają za procesy starzenia i ogólną degenerację organizmu. Przed słońcem warto więc się chronić, bez względu na to, czy wybieramy się na wakacje w ciepłych krajach, czy po prostu korzystamy z ciepłych, letnich dni w miejscu zamieszkania.

Skuteczna ochrona przed słońcem

W ochronie przeciwsłonecznej powszechnie wykorzystujemy przede wszystkim kosmetyki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycia głowy. Warto jednak szukać rozwiązań, które będą bardziej trwałe niż same kosmetyki. Trudno jest bowiem oczekiwać, że ich działanie ochronne będzie utrzymywać się przez cały dzień. Gdy kąpiemy się w morzu lub uprawiamy sport generujący pocenie się, kosmetyki zmywają się, a co za tym idzie – przestają chronić nasza skórę. Dobrą, nowoczesną alternatywą dla kosmetyków z filtrami są koszulki UV oraz inna odzież przeciwsłoneczna. Takie produkty świetnie sprawdzają się nie tylko na wakacjach w ciepłych krajach, ale również jako codzienna odzież w sezonie letnim.

Jak działają koszulki UV?

Choć niektórym osobom może się wydawać, że koszulki UV to jedynie chwyt marketingowy, tego rodzaju odzież faktycznie działa. Jest ona uszyta ze specjalnej tkaniny o grubych splotach, w które dodatkowo wpleciono dwutlenek tytanu. Jest to substancja, która tworzy naturalny filtr i barierę przed słońcem – odbija niemal sto procent promieniowania, które pada na naszą skórę. Nosząc koszulki UV możemy mieć pewność, że będziemy dobrze chronieni przed działaniem szkodliwego promieniowania.

Koszuli UV – największe zalety ich noszenia

Koszulki UV działają jak sprawne filtry przeciwsłoneczne. Podobnie jest w przypadku innych elementów odzieży UV, które dostępne są w wielu wzorach, modelach i fasonach do wyboru. Bez problemu można znaleźć odzież UV dla dorosłych i dla dzieci, sukienki, spodenki, stroje kąpielowe, nakrycia głowy. Tkaniny, z których wykonane są koszulki UV, są nie tylko wyposażone w filtr przeciwsłoneczny, ale również mają wiele innych zalet. Są elastyczne, przewiewne, wygodne, nie krępują ruchów, a także szybko schną po kontakcie z wodą. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które uprawiają sporty wodne. Promieniowanie UV na wodzie jest groźniejsze, ale mniej odczuwalne, tym bardziej warto zadbać o profesjonalną ochronę swojego ciała.

Gdzie kupować koszulki UV?

Jeśli chcesz zaopatrzyć się w dobrej jakości koszulki UV lub inne elementy odzieży z filtrem ochronnym, warto stawiać na produkty pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów, dobrych firm sportowych i tych marek odzieżowych, które cieszą się pozytywnymi opiniami klientów. Odzież UV jest nieco droższa od standardowej odzieży – płacimy nie tylko za wygląd czy jakość wykonania, ale również za świetne właściwości ochronne. Jeśli więc widzimy odzie UV gdzieś w marketach, chińskich sklepach czy na straganach w cenie kilku czy kilkunastu złotych, można mieć pewność, że nie są to produkty, które faktycznie mają jakiekolwiek właściwości ochronne. Lepiej od razu wybierać koszulki UV i inne elementy odzieży, które są sprzedawane przez dobrych sprzedawców. Na ochronie przeciwsłonecznej nigdy bowiem nie należy oszczędzać.

Share Post:

About Author

admin

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *