Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym?

Doskonale wiemy, że ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym i jest niezwykle ważna. Z pewnością pamiętamy o tym, by głównie w upalne dni, kiedy to właśnie wtedy spędzamy najwięcej czasu na świeżym powietrzu stosować różnego rodzaju środki ostrożności, takie jak na przykład kremy z filtrem UV. Jednak nie tylko nasza skóra wymaga ochrony poprzez stosowanie tego typu kosmetyków. Powinniśmy również stosować odzież z filtrem UV i chronić również nasze oczy oraz głowę. Co należy wybrać do ochrony głowy? Czy wystarczy nam słomkowy kapelusz? A może wybór powinien paść na czapkę z daszkiem? Z jakich materiałów powinny być wykonane nakrycie głowy, by chroniły nas w upalne dni? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w dalszej części naszego tekstu.

Prawidłowa ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym

Latem jesteśmy w sposób szczególny narażeni na negatywne skutki promieniowania ultrafioletowego. Oczywiście należy pamiętać o tym, że przebywanie na słońcu jest dla nas niezwykle ważne, gdyż w ten właśnie sposób następuje synteza witaminy d, która ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszych kości, pracą mięśni oraz odporność. Jednak bezwzględnie należy pamiętać o tym, iż promieniowanie ultrafioletowe niesie ze sobą wiele negatywnych skutków, które mogą prowadzić do stanów chorobowych. Powinniśmy pamiętać także o tym, że w sposób szczególny należy chronić najmłodszych, gdyż to właśnie skóra dzieci jest o wiele bardziej delikatna i wrażliwa niż skóra dorosłych. Warto mieć na uwadze to, że poparzenia słoneczne, do których dochodzi w wieku dziecięcym, w efekcie mogą skutkować później nowotworami skóry, prowadząc na przykład do powstawania czerniaka. Jednak nie tylko w taki sposób powinniśmy się chronić, czyli stosując kremy z filtrem.

Czapka z filtrem UV, czyli niezbędny element dziecięcej garderoby

Ochrona głowy jest ważna bez względu na wiek. Musimy mieć jednak świadomość, że dorośli znacznie lepiej radzą sobie z promieniowaniem ultrafioletowym i jego działaniem. W przypadku skóry sprawa jest dość łatwiejsza, gdyż jasno możemy ocenić, że skóra dorosłych jest bardziej odporna na promieniowanie ultrafioletowe. W żaden sposób nie możemy jednak tego zaniedbywać i bagatelizować, gdyż stosowanie kremów z filtrem powinno wejść nam w nawyk. Podobnie też dzieje się w przypadku stosowania odzieży z filtrem UV, która powinna na stałe zagościć w naszej garderobie bez względu na to, czy jesteśmy typem domatorów, czy też podróżników. 

Jednak to, na co należy zwrócić uwagę w sposób szczególny to fakt, że szczególnie ważne jest ochrona najmłodszych przed negatywnymi skutkami promieniowania ultrafioletowego. Powinniśmy zwrócić więc uwagę w sposób szczególny na to, by zachować wszystkie środki ostrożności, które mogą zapewnić naszym dzieciom bezpieczeństwo. Niewątpliwie, jeżeli mielibyśmy wymienić pewne kroki, które należy podjąć podczas zabezpieczenia najmłodszych latem i zapewnienia im bezpiecznej zabawy oraz przyjemnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, wymienili byśmy wybór odpowiedniej metody ochrony głowy dziecka.

To, co z pewnością powinno znaleźć się w garderobie najmłodszych to czapka z filtrem UV. Czapka z filtrem UV stanowi zatem niezbędny element ubioru bez względu na wiek malucha i powinna być zakładana wtedy, kiedy dziecko spędza czas na świeżym powietrzu. Istotne jest również to, by czapka z filtrem UV zakładana była na głowę malucha również w pochmurne dni, gdyż promienie słoneczne z powodzeniem mogą przenikać chmury i dlatego też stanowią zagrożenie dla zdrowia malucha. 

Czapka z filtrem UV – jaką wybrać? W zależności od wieku, w którym znajduje się nasz maluch, czapka z filtrem ufam może być naprawdę można. Z powodzeniem dla najmłodszych możemy wybrać tego typu nakrycie głowy, które będzie wiązane pod brodą dziecka, co sprawi, że nie będzie ono spadać. Ponadto czapka z filtrem UV, oprócz zapewnienia doskonałej ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym, powinna posiadać odpowiednią ochronę na szyję i kark, gdyż są to miejsca newralgiczne, ludzie łatwo może dojść do poparzeń słonecznych.

Share Post:

About Author

admin

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *